14.08.2013

Podsumowanie wakacyjnego turnieju Hyżne Cup 2013


10 sierpnia 2013 r. zakończył się Amatorski Turniej Piłki Nożnej "Hyżne CUP 2013" pod patronatem Wójta Gminy Hyżne Pani Krystyny Wojtyło, rozgrywany na Orliku w Hyżnem. Zwyciężyła drużyna LKS Szklary, która wygrała wszystkie z siedmiu rozegranych meczy, zdobywając 34 bramki i tracąc zaledwie 8. Królem strzelców został Dariusz Karnas (16 bramek) z Team Hyżne.

Ostateczną klasyfikację przedstawia poniższa tabela.

Lp.
Drużyna
Mecze
Bramki
Punkty
1
LKS Szklary
7
34-8
 21
2
Dylągówka
7
32-13
 16
3
Team Hyżne 
7
35-24 
 13
4
Wólka
7
31-20
 12
5
FC DrukTech Brzezówka
7
24-33
  9
6
Maćki z Klanu
7
18-21
  9
7
Black Sheep
7
18-47
  3
8
Władcy Much
7
13-39
  0

W związku z tym, że rozgrywki mamy już za sobą – czas na małe podsumowanie, trochę statystyk,  podziękowania oraz zamieszczamy galerię zdjęć

Jak wszyscy pamiętają turniej był adresowany wyłącznie do pełnoletnich mieszkańców Gminy Hyżne. Na nasze zaproszenie do udziału w rywalizacji na hyżneńskim Orliku zgłosiło się osiem drużyn, które łącznie liczyły (wg kart zgłoszeń) 97 piłkarzy. Średni wiek zawodników biorących udział w rozgrywkach wynosił 26 lat. Pod względem wieku piłkarzy, najmłodszą drużyną była ekipa Black Sheep. Średnia wieku wynosiła w niej niespełna 20 lat. Najwyższa średnia wieku występowała w Team Hyżne (prawie 34 lata). Podczas turnieju rozegranych zostało 28 meczy. Średnio, w każdym z nich kibice mogli zobaczyć 7 bramek. Najwięcej goli – 35, zdobył Team Hyżne (45,71 proc. z nich strzelił król strzelców – Dariusz Karnas). Najmniej bramek na swoim koncie zanotowali Władcy Much – zaledwie 13. Najwięcej straciła drużyna Black Sheep – 47. Najkorzystniejszym bilansem bramek mogła poszczycić się ekipa LKS Szklary (+26). Najsłabiej pod tym względem wypadała zaś drużyna Black Sheep (-29). Ogólnie rywalizacja przebiegła w duchu fair play. Obeszło się również bez kontuzji, co nas bardzo cieszy. Do organizatorów nie wpłynęła żadna oficjalna, ani nieoficjalne skarga na przebieg zawodów.

Podziękowania
Na koniec pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy do kapitanów, którzy podjęli się obowiązku koordynowania spraw swoich drużyn i byli z nami w stałym kontakcie. Dziękujemy również sędziom, panom Maciejowi Kawalcowi i Arturowi Kycowi. Serdeczne podziękowania należą się Pani Wójt Krystynie Wojtyło za patronat nad całym przedsięwzięciem, a szczególnie za wsparcie i pomoc udzieloną w zorganizowaniu wakacyjnych rozgrywek piłkarskich na Orliku. Dziękujemy również sponsorowi nagród – ZUKiR „GOSiR” w Hyżnem.

Prośba o uwagi.
          Zdajemy sobie sprawę z tego, że turniej można było zorganizować – jak każde przedsięwzięcie – lepiej. Z wdzięcznością przyjmiemy więc wszystkie konstruktywne uwagi, sugestie i porady dotyczące organizacji tego typu rozgrywek. Wykorzystamy je w przyszłości lub przekażemy organizatorowi kolejnych zawodów na hyżneńskim Orliku. Uwagi proszę kierować na adres email: hyzne.cup2013@gmail.com lub osobiście do członków stowarzyszenia Lokalne Centrum Inicjatyw „Propager”.